Nestrácajte čas, konajte !

   Keď máme zdravie - máme nádej 
Keď máme nádej - máme všetko

Tak hovorí ľudová múdrosť.

Na východe hovoria, že bez očisty neexistuje vyliečenie. Dnešná moderná medicína na to zabúda. Môžeme byť zdraví, keď neočistíme náš organizmus?

Už v 20 rokoch - 15% naších ciev je zanesených vrstvami cholesterolu a soli.
V 40 rokoch - cievny otvor sa zúžuje až o 50%
V 60 rokoch až - o 75%.

Môžeme predísť srdcovocievnym ochoreniam, keď neočistíme našu rieku života- naše cievy a kapiláry, ktoré majú dĺžku 100 ticíc km?
Po 40 rokoch sa v našom tráviacom trakte nazbieralo 4-15 kg kalových nánosov. Podľa východných medicínskych traktátov - tráviaci trakt je zrkadlom nášho zdravia. V našom čreve je skoncentrovaných 75% vlastnej imunity. Podľa normy sa naše črevo musí fyziologicky očistiť po každom väčšom jedle. Až 25% ľudí má zápchy! Znamená to, že sa ich hrubé črevo neočistí 1-3 a viac dní.

Štádia zanesenia organizmu :

V roku 1955 nemecký lekár Rekkeveg rozpracoval teóriu autotoxikácie, alebo samootravy organizmu. Podstata tejto teórie je v tom, že organizmus neustále dostáva obrovské množstvo toxínov a rôznych ďalších znečistení. Kým je organizmus schopný ich spracovať vyniesť von, sme zdraví. Keď sa táto schopnosť spomalí, tak nastupuje znečistenie, samootrava, rôzne poruchy, ochorenie a smrť. S dnešnou ekológiou, stravou a životným stýlom by sme si mali veľmi rýchlo túto situáciu uvedomiť a zmeniť vzťah ku svojmu zdraviu.

 1.Štádium - fyziologicky. Zvonku dostávame všetko potrebné pre náš život. Organizmus stíha všetko spracovať.Určitú časť vyvádza formou odpadov von a časť vstrebáva ako výživu. To je ideálny stav.

 2. Štádium. Strava, voda, vzduch sú ochudobnené. Chýbajú dôležité komponenty (bielkoviny, tuky, uhľavodíky, minerály, vitamíny atď). Ale zaťažuje nás príliš veľa toxínov a odpadov. Organizmus zosiľňuje proces očisty, začína sa vyskytovať kašeľ, hnačka, časté močenie, zvracanie, zvýšená teplota, potenie a hlieny. Ako my na to reagujeme? Nijako! Nezabúdajme, že je to prvé varovanie, že v organizme nie je všetko v poriadku.

 
3. Štádium. Otrava narastá. Organizmus sa zo všetkých síl snaží odtrhnúť to čo nevie vyviesť von. Vznikajú hnisavé vredy a chronické zápaly na rôznych miestach : angína, apendix, zápal okostnice, bronchitída, tonzilita, hemeroidy, fibromiómy, cysty, lipomy, mastopatia, tyreotídy, prostatída. To je vážna výstraha - "daj na mňa pozor!"

 4. Štádium. Poruchy organizmu sú už na hĺbkovej úrovni. Zlyháva látková výmena a imunita.

Výmena soli - osteochondróza, dna, radikulída, polyartritída, kamene v žlčníku, mechúri a v obličkách.
Tuková výmena - obezita všetkého druhu aj patologická chudosť, ateroskleróza.
Uhľovodíková výmena - cukrovka.
Porucha nervového systému - nespavosť, migrény, syndróm chronickej únavy.
Hormonálna porucha - skoré klimaktérium, disfunkcia váječníkov, neplodnosť, hormonálne nádory atď.
Imunitný systém - alergie, polynózy, nízka odolnosť.
Choroby krvi - varikózy, trombóza.
Všetko toto sú obrovské poruchy. Rezervy organizmu sú skoro vyčerpané.Ďalej nastupujú nezvratné procesy.

 5. Štádium. Prevládajú procesy rozvratu organizmu - cirhóza pečene, obličková nedostatočnosť, tromboembólia, insulty(porážky), infarkty, ťažké depresie, anafilaktický šok, zápal podbrušnice, diabetické a pečeňové kómy atď.

6. Štádium. Všetky formy rakoviny a sarkóm,AIDS, leukémia.
 Cestičku ku onkologickému ochoreniu si prešlapeme vlastnými nohami. Moderné medicínske zariadenia diagnostikujú nádor v priemere 1 cm, takýto veľký nádor vie dorásť za 7 až 12 rokov. Odkiaľ vy viete, v ktorom bode sa na tejto ceste vy nachádzate?

 Nestrácajte čas, ani minútu, ani sekundu. Váš život má vysokú cenu a nemôžeme si dovoliť riskovať. Vaše zdravie je vo vaších rukách. Konajte! Úryvok z knihy "Ďakujem Tinaši!" Mudr.Oľga Bajturinovej.

 


 

Orgánové hodiny-pomoc pri užívaní produktov 

03:00 - 05:00 V činnosti sú pľúca, preto sa v tomto čase obyčajne budia fajčiari, astmatici, chorí na priedušky, ľudia s nádchou, so zápalmi dýchacích ciest. V tejto dobe človek pociťuje aj najväčší strach a úzkosť. Každá maličkosť nadobúda obrovský význam.

05:00 - 07:00 Vrchol činnosti hrubého čreva. Najvhodnejšia doba pre vyprázdňovanie organizmu. Je potrebné vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži a zvýšiť príjem tekutín (čaje).

07:00 - 09:00 Do činnosti sa dostáva žalúdok. Je veľmi dôležité konzumovať v tomto čase vitamíny. Telo potrebuje byť v teple, studená sprcha alebo kúpeľ preto nie sú vhodné.

09:00 - 11:00 Vrcholí práca pankreasu a sleziny, neodporúča sa konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med (je to jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti). Vyhýbať by sme sa mali prílišnej fyzickej činnosťi, je to čas vrcholu duševných schopností.

11:00 - 13:00 Doba aktívnej činnosti srdca, nie je dobré zaťažovať ho veľkým množstvom potravy. Nastáva mierny útlm, pozor na úrazy! Vhodná je prechádzka alebo krátky spánok.

13:00 - 15:00 Obdobie vrcholu tekého čreva. Postupne sa zvyšuje fyzická aktivita.

15:00 - 17:00 Najviac pracuje močový mechúr. Dobré je piť bylinkové čaje, športovať. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo, aktivita stúpa a dosahuje druhý výkonnostný vrchol.

17:00 - 19:00 V činnosti sú obličky. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky - tuky, cukry, soľ, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stres.

19:00 - 21:00 Do činnosti sa dostáva obal srdca - krv. V tejto dobe človek veľmi dobre vníma. Je to čas vhodný na počúvanie hudby a divadelných hier, ale aj najúčinnejší na pôsobenie antibiotík alebo aplikáciu krémov na bolestivé miesta.

21:00 - 23:00 Doba činnosti trojitého ohrievača. Prebieha príprava tela na spánok, preto je nevhodné fajčiť, jesť alebo akokoľvek aktivovať organizmus.

23:00 - 01:00 Začína pracovať žlčník. Tí, ktorí majú ťažkosti s týmto orgánom, sa v tomto čase obyčajne budia alebo nemôžu spať.

01:00 - 03:00 Začína pracovať pečeň. V tejto dobe nastáva útlm (najnižšie okysličenie mozgu), je potrebné byť opatrný najmä pri činnosti vyžadujúcej zvýšenú opatrnosť. Neodporúča sa konzumácia ťažkých a mastných jedál alebo pitie alkoholu.